Az osztrák evangélikus püspök szerint a menekültek adni is tudnak

2015. szeptember 05., címkék: ausztria, menekültügy, osztrák evangélikus egyház

Michael Bünker, aki egyben az Európai Protestáns Egyházak Közösségének (GEKE) is főtitkára, egy tegnap véget ért ökumenikus fórumon nyilatkozott a menekülthelyzetről. A javak igazságos elosztása lelkileg is jót tenne a társadalomnak – mondta.

Az osztrák evangélikusok bekapcsolódnak az elnökválasztásba?

2010. március 10., címkék: Nagyvilág, választás, osztrák evangélikus egyház

Ausztriában az Evangéliumi-Lutheránus Egyház bekapcsolódott az elnökválasztásba. Az egyházvezetés kedden Bécsben közzétett nyilatkozatában óvta a közvéleményt attól, hogy elnézzék, miként kerülnek szélsőségesen jobboldali eszmék a társadalom pereméről annak középpontjába.